Kampanie mailingowe w biznesie dla restauracji

Konkurencja wśród restauracji jest ostra i musisz dać z siebie wszystko, aby odnieść sukces. Jeśli kiedykolwiek zalogowałeś się na Instagramie, z pewnością wiesz, że food porn istnieje i ma się dobrze.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem na promocję Twojej restauracji w sieci są wysokiej jakości zdjęcia, które wywołują ślinotok. W dzisiejszych czasach treści wizualne są bardzo pożądane w sieci, a posiadanie pysznie wyglądających zdjęć na swojej stronie internetowej i w różnych mediach społecznościowych jest niezbędne do przyciągnięcia głodnych oczu.

Rozważ wynajęcie profesjonalisty, który wykona kilka najwyższej klasy zdjęć, lub spróbuj zrobić je za pomocą swojego smartfona. Uważaj jednak – robienie naprawdę świetnych zdjęć żywności może być trudniejsze, niż się wydaje, ponieważ oświetlenie jest często kluczowym czynnikiem. Wykonane zdjęcia to dopiero pierwszy krok w Twojej kampanii mailingowej.

Programy lojalnościowe

Partnerstwo z internetowymi aplikacjami kulinarnymi powinno być zdecydowanie brane pod uwagę jako część kampanii mailingowej Twojej restauracji. Partnerstwo z aplikacjami online zachęca odwiedzających do sprawdzenia Twojej restauracji poprzez programy lojalnościowe, które oferują odwiedzającym darmowy zakup lub zniżkę za odwiedzenie restauracji określoną ilość razy.

Skonfiguruj swoje konto Google+

Załóż konto Google+ dla swojej restauracji. Kiedy wyszukujesz firmę w Google, Google Knowledge Graph dostarcza szczegóły firmy na pasku bocznym. Google Knowledge Graph zbiera dużą część swoich informacji z Google+, więc kampanie mailingowe skonfigurowane z Google+ są ogromnym bonusem.

Reklamy targetowane geograficznie

Dla większości restauracji lokalność to kluczowy element. Większość ludzi szuka dobrego jedzenia blisko domu. Kampanie mailingowe przyniosą największy zysk, jeśli będziesz targetował klientów geograficznie. Geotargetowanie reklam pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, zapewniając, że tylko użytkownicy w niektórych miastach lub w określonym promieniu zobaczy Twoje reklamy (eliminując nieistotne kliknięcia, które mogą kosztować dużo).

Wiele usług reklamowych online, z Google Ads, Facebook i Twitter, oferują opcje geotargetowania reklam (bez dodatkowych kosztów). Pamiętaj, aby skorzystać z tych przydatnych funkcji, aby stworzyć najlepsze kampanie mailingowe dla swoich klientów.