Ranking opinii autorstwa Rating Captain. Dziesięć najlepszych polskich agencji SEO

Specjaliści z platformy Rating Captain postanowili stworzyć ranking opinii agencji SEO. Do tego celu wykorzystali oni narzędzie, takie jak Reviews Audition. Uprzednio eksperci z Rating Captain wpisali w oknie wyszukiwania Google Maps frazę “agencje SEO”. Do klasyfikacji włączono agencje, które miały największą liczbę opinii. Po przeprowadzeniu szczegółowego audytu za pomocą Reviews Audition stało się jasne, które miejsca w rankingu top10 zajmą wyróżnieni usługodawcy.

Czym jest aplikacja Rating Captain?

Rating Captain to aplikacja, której celem jest zbieranie opinii o firmach w zewnętrznych portalach opiniotwórczych. Przydaje się ona także przy zarządzaniu negatywnymi komentarzami. Co bardzo ważne Rating Captain integruje się z narzędziami, z których klienci bardzo często korzystają. Wymienić można w tym wypadku:

 • Google,
             
 • Facebook,
             
 • Opineo, a także

inne serwisy opiniotwórcze z dowolnej branży. Tak duża uniwersalność opisywanej aplikacji jest niewątpliwie jej zaletą. Z racji tego, że Rating Captain powstał głównie, aby wspierać branżę e-commerce, twórcy wzięli pod uwagę, że właściciele sklepów internetowych działają w bardzo wielu miejscach w internecie.

Aplikacja Rating Captain dzięki analizie zachowań internautów pozwala przewidzieć ich reakcje. Dzięki obecnej technologii możliwe jest podejmowanie lepszych decyzji marketingowych, sprzedażowych, a także związanych z obsługą negatywnych opinii. Rating Captain, wykorzystując między innymi sztuczną inteligencję, sprawia, że ryzyko podjęcia złej decyzji jest ograniczone do absolutnego minimum.

Rating Captain co ważne pozyskał doświadczonego inwestora, który przyczynia się do rozwoju spółki. Opisywana aplikacja ma dostęp do zaplecza naukowego, a także możliwości realizacji prac badawczo-rozwojowych. Firma odpowiedzialna za opisywany projekt aspiruje do sukcesu międzynarodowego.

Rating Captain ma oficjalne wtyczki do:

 • Magento 2,    
 • Shopify,         
 • PrestaShop,  
 • WooCommerce,        
 • Shoplo,          
 • Shoper.

Głównym zamiarem autorów opisywanej aplikacji jest wsparcie firm z branży e-commerce więc nic dziwnego, że wspiera ona tak wiele platform. Właściciele sklepów internetowych mogą zatem niemal zawsze skorzystać ze wsparcia Rating Captain. Rating Captain działa od 2019 roku, a aplikacja tej firmy ma ogromny potencjał. Coraz większa liczba klientów docenia możliwości innowacyjnego narzędzia.

Jakie były wyniki audytu przeprowadzonego za pomocą Reviews Audit?

Klasyfikacja w rankingu opinii najlepszych 10 agencji SEO w Polsce została oparta o wyniki audytów przeprowadzonych za pomocą narzędzia Reviews Audit. Opisywane narzędzie pozwala przeanalizować i ocenić każdy aspekt wizerunku firm w sieci, a także dowiedzieć się, co można poprawić.

Wyróżnione, a następnie sklasyfikowane zostały agencje SEO, takie jak:

 1. SEOSEM24 (klasa A)           
 2. Widoczni Poznań (klasa A)
 3. Delante Kraków (klasa B)
 4. Grupa TENSE Poznań (klasa B)
 5. Semcore Poznań (klasa B)
 6. Sempire Poznań (klasa B)   
 7. Artefakt Wrocław (klasa B)
 8. EACTIVE Wrocław (klasa B)           
 9. Internetica Warszawa (klasa B), a    także  
 10. SEOGroup Gdynia (klasa B).

Rezultaty przeprowadzonej w Rewievs Audit analizy i oceny wizytówek są następujące:

SEOSEM24 jako agencja SEO, która znajduje się na pierwszym miejscu ma średnią ocen: 4.97, liczbę opinii: 393, nowe opinie w ostatnim kwartale: 156, średnią długość opinii: 137 znaków, a także odsetek opinii bez tekstu w wysokości: 8%. Agencja SEOSEM24 zalicza się do klasy A na tablicy zaufania. To doskonały wynik. Klasa jest określana na podstawie liczby opinii, a także średniej ocen.

SEOSEM24 logo.

Drugie miejsce w rankingu opinii zajęła agencja Widoczni Poznań. W tym wypadku średnia ocena to: 4.92, liczba opinii: 386, nowe opinie w ostatnim kwartale: 23, średnia długość opinii: 177 znaków, a odsetek opinii bez tekstu wyniósł 8%. Agencja Widoczni Poznań podobnie jak SEOSEM24 otrzymała A klasę na tablicy zaufania.

Widoczni logo.

Trzecią lokatę w klasyfikacji Rating Captain zajęła agencja Delante Kraków. W tym wypadku średnia ocen to 4.83, liczba opinii: 193, nowe opinie w ostatnim kwartale: 18, średnia długość opinii: 206 znaków, a odsetek opinii bez tekstu 26%. Agencja Delante Kraków otrzymała klasę B na tablicy zaufania. Klasa B również jest bardzo dobrym wynikiem.

Delante logo.

Na czwartej pozycji w rankingu opinii jest Grupa TENSE Poznań. Wspomniana agencja SEO odznacza się średnią ocen: 4.33, liczbą opinii: 330, nowymi opiniami w ostatnim kwartale: 15, średnią długością opinii: 275 znaków, a także odsetkiem opinii bez tekstu: 23%. Grupa TENSE Poznań należy również do klasy B na tablicy zaufania.

Grupa Tense logo.

Piątą pozycję w klasyfikacji zajmuje Semcore Poznań. Agencja wyróżnia się średnią ocen: 4.82, liczbą opinii: 162, nowymi opiniami w ostatnim kwartale: 6, średnią długością opinii: 256 znaków i odsetkiem opinii bez tekstu: 12%. Semcore Poznań także należy do klasy B.

Semcore logo.

Szóste miejsce w rankingu Rating Captain należy do agencji Sempire Poznań. W tym wypadku liczba opinii to 96, nowe opinie w ostatnim kwartale: 9, średnia długość opinii: 175 znaków, a odsetek opinii bez tekstu: 10%. Semcore również przynależy do klasy B na tablicy zaufania.

Sempire logo.

Na siódmym miejscu znajduje się agencja Artefakt Wrocław. Średnia ocen wynosi u niej: 4.4, liczba opinii: 173, nowe opinie w ostatnim kwartale: 12, średnia długość opinii: 191 znaków, a odsetek opinii bez tekstu 21%. Artefakt Wrocław również otrzymał klasę B, jeśli chodzi o tablicę zaufania.

Artefakt logo.

Ósma pozycja w rankingu opinii została zajęta przez EACTIVE Wrocław. Jeżeli chodzi o tę agencję SEO, średnia ocen wynosi: 4.48, liczba opinii 80, nowe opinie w ostatnim kwartale: 3, średnia długość opinii: 229 znaków, a odsetek opinii bez tekstu: 22%. EACTIVE Wrocław należy do klasy B na tablicy zaufania.

Eactive logo.

Na dziewiątym miejscu w klasyfikacji stworzonej przez Rating Captain znajduje się z kolei Internetica Warszawa. W tym wypadku średnia ocen to: 4.35, liczba opinii: 106, nowe opinie w ostatnim kwartale: 4, średnia długość opinii: 226 znaków ze spacjami, a odsetek opinii bez tekstu: 23%.Internetica Warszawa także znajduje się w B klasie na tablicy zaufania.

Internetica logo.

Na dziesiątej lokacie uplasowała się agencja SEOGroup Gdynia. Średnia ocena w tym wypadku to: 4.99, liczba opinii: 72, nowe opinie w ostatnim kwartale: 1, średnia długość opinii: 189 znaków, a odsetek opinii bez tekstu: 8%. Co prawda agencja SEOGroup gdynia ma średnią ocen aż 4.99, jednak liczba pozyskanych opinii, a także brak udzielania odpowiedzi sprawiły, że wspomniana firma znalazła się w klasie B.

SEOgroup logo.

Wszystkim wyróżnionym agencjom serdecznie gratulujemy! Wymienione agencje są liderami nie tylko w całym kraju, ale także w regionie. Status ekspertów w największych miastach w Polsce, jeśli chodzi o pozycjonowanie jest naprawdę prestiżowy.

Jakie korzyści niesie agencjom SEO udział w rankingu opinii

Wszystkie wymienione agencje mogą być dumne z obecności w rankingu. Warto wspomnieć o tym, że znalezienie się w topowej dziesiątce jest sukcesem ze względu na ogromną liczbę firm, które świadczą w naszym kraju tego typu usługi.

Agencje SEO, które znalazły się w rankingu opinii w topowej dziesiątce, zyskały prestiż i jeszcze bardziej poprawiły swój wizerunek.

Dla każdego z pracowników wyróżnionych agencji odnalezienie się w topowej dziesiątce jest także powodem do dumy. Wszyscy specjaliści zatrudnieni w tych firmach dołożyli swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Klienci przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z oferty konkretnej agencji SEO zawsze zapoznają się z opiniami dostępnymi w ofercie i z całą pewnością doceniają obecność w prestiżowym rankingu.

Dlaczego ranking opinii autorstwa Rating Captain jest wiarygodny?

Ranking opinii stworzony przez Rating Captain jest wiarygodny między innymi ze względu na to, że narzędzie Reviews Audit gwarantuje neutralną, a także szczegółową analizę i ocenę. Narzędzie pozwala bowiem pobrać dane ze wszystkich profili i dokładnie je przeanalizować. Właściciele stron internetowych otrzymują jasny obraz swojej sytuacji.

W wypadku, gdy osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty agencji SEO podejmują decyzje zakupowe, sprawdzają obecne w internecie opinie. Udział w rankingu niewątpliwie jest umocnieniem doskonałych ocen i opinii, a dodatkowo buduje wyższy poziom zaufania do usługodawców.

Wszystkie wyróżnione agencje SEO, a więc SEOSEM24, Widoczni Poznań, Delante Kraków, Grupa TENSE Poznań, Semcore Poznań, Sempire Poznań, Artefakt Wrocław, EACTIVE Wrocław, Internetica Warszawa i SEOGroup Gdynia z całą pewnością docenią obecność w rankingu.

Odpowiadanie na opinie użytkowników a wizerunek marki

Ogromną liczbę korzyści ma właściwe odpowiadanie na opublikowane opinie użytkowników. Konsumenci, którzy przeczytają negatywne opinie i właściwe odpowiedzi na nie są dużo bardziej skłonni do zakupu usług danej firmy, niż osoby, które przeczytały jedynie negatywne recenzje. Zostało to potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Reviews Audit.

Warto wskazać, że odpowiedzi na opinie mogą także poprawić postrzeganie oferty wśród potencjalnych klientów. Bardzo ważne jest nie tylko odpowiadanie na negatywne komentarze, ale także na pozytywne recenzje. Klienci, dzięki temu nie czują się ignorowani, a firma jawi się jako otwarta na krytykę i chętna do wejścia w dialog.

Dobrze jest, gdy pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie firmowymi profilami stosują w odpowiedziach na komentarze przyjazny i przystępny język. Oczywiście kopiowanie odpowiedzi na opinie jest niewłaściwą praktyką. Nie tylko źle wpływa ono na pozycjonowanie firmowej wizytówki, ale także klienci mogą czuć się ignorowani. Warto wskazać również, że w odpowiedziach na pojawiające się opinie można umieszczać frazy kluczowe. To także wpływa na pozycję wizytówki Google Moja Firma w wyszukiwarce.

Podsumowując, właściciele narzędzia Rating Captain stworzyli ranking opinii najlepszych agencji SEO w Polsce, w którym znalazły się firmy, takie jak: SEOSEM24, Widoczni Poznań, Delante Kraków, Grupa TENSE Poznań, Semcore Poznań, Sempire Poznań, Artefakt Wrocław, EACTIVE Wrocław, Internetica Warszawa i SEOGroup Gdynia. Na wspomnianej klasyfikacji i opublikowaniu wyników rankingu w internecie niewątpliwie skorzystały wszystkie agencje SEO.