Dlaczego Kraków to dobre miejsce na plener ślubny?

Ślub i wesele to wydarzenia, które na zawsze pozostaną w pamięci. Nic jednak tak wspaniale jej nie odświeża jak piękne zdjęcia, na których widać prawdziwe emocje i wspaniale uchwycone momenty, które nigdy się już przecież nie powtórzą. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobrego fotografa i tło dla swoich zdjęć ze ślubu. Aby Wasza wspólna podróż przez życie była uwieczniona na najwyższym poziomie, fotografia ślubna Kraków powinna mieć jako tło. Żadne inne miasto w Polsce nie jest tak fotogeniczne, ani nie dostarcza tak wspaniałych kadrów. Sprawdźcie, gdzie można zrobić sesję ślubną w Krakowie.

Lokomotywownia w Płaszowie

Jeśli szukacie niebanalnego miejsca na sesję ślubną, to usytuowana przy ulicy Kolejowej 25 lokomotywownia stanowi zespół budynków i urządzeń. Miejsce to kiedyś służyło do obsługi, naprawy, a także stacjonowania lokomotyw. Aktualnie jest całkowicie opuszczone, lecz otwarte dla wszystkich pragnących zobaczyć jak to miejsce wygląda w środku. A zatem? Fotografia ślubna, Kraków, lokomotywa, industrialne hale – to brzmi jak niezwykle ciekawy plener.

Cementownia w Nowej Hucie

Pozostając w tym samym, nieco industrialnym klimacie, warto także odwiedzić Cementownię, która jest położona przy ulicy Cementowej 2. Ta opcja jest bez wątpienia przeznaczona dla trochę bardziej odważnych Par, ponieważ w przeciwieństwie do wspomnianej wyżej Lokomotywowni – w dalszym ciągu dobrze prosperuje. Oznacza to, że dostęp do tego kompleksu może być trochę utrudniony. Niemniej jednak, cementownia nawet z zewnątrz zachwyca naturalną surowością i bez wątpienia stanowi całkiem ciekawe tło dla sesji ślubnej.

Kamieniołom Liban

Miejsce to jest usytuowane niedaleko Kopca Krakusa. Charakteryzuje się niezwykłą przeszłością i wyjątkowym klimatem. W latach 1942-44 był tam karny obóz pracy, który założyli podczas wojny Niemcy. Przez całą działalność tego miejsca wydobywano tutaj wapień. Stojące do dzisiaj, nieco zardzewiałe piece szybowe, stanowią wbrew pozorom bardzo piękne tło, szczególnie w przypadku pleneru ślubnego. Dodatkowa zachęta to fakt, Spielberga i mnóstwo ciekawych elementów scenografii można tam w dalszym ciągu zobaczyć.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jest to bez wątpienia najstarszy tego typu obiekt w Polsce. Założono go jeszcze w 1783 r., a jego powierzchnia wynosi niemal 10 hektarów. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce na mapie stolicy Małopolski. Za kilka złotych można się dosłownie przenieść w zupełnie inny, wręcz bajeczny świat egzotycznych roślin, kwiecistych alejek i zachwycających stawów, którymi już dawno temu całkowicie zawładnęły lilie wodne. Miejsce to wręcz idealnie nadaje się jako plener na sesje ślubne, szczególnie takie nieco artystyczne, a nawet utrzymane w stylu baśniowym.